TOP

Ubezpieczenia firmowych ciężarówek

Ubezpieczenie jest integralnym zabezpieczeniem każdej firmy na różnych płaszczyznach. W dzisiejszych czasach można ubezpieczyć praktycznie wszystko. Posiadając na własność flotę samochodów ciężarowych w danej firmie TSL zdecydowanie warto postawić na zabezpieczenie ich przed szkodami. Ubezpieczenia firmowych ciężarówek to obecnie bardzo często praktykowana forma, która może dzielić się na rozmaite segmenty.

 

Ubezpieczenia firmowych ciężarówek – rodzaje

 

Istnieją różne rodzaje ubezpieczeń samochodów ciężarowych dla firm. Jedne z nich są obowiązkowe, a inne potrafią uratować samochód firmowy w najbardziej podbramkowych sytuacjach. Do gamy tych obowiązkowych oczywiście zalicza się ubezpieczenia firmowych ciężarówek typu OC. Jest to ubezpieczenie, które umożliwia w ogóle bezpieczne i legalne wyjechanie ciężarówki na drogę. Bez ważnego ubezpieczenia typu OC samochód przebywa na drodze nielegalnie i przy każdej kontroli pojazdu z pewnością zostanie on ,,uziemiony” i ukarany grzywną pieniężną. Dlatego ubezpieczenie typu OC jest tak ważne.

 

Do ubezpieczenia firmowych ciężarówek w przypadku wybrania opcji OC bardzo często dobiera się opcję AC. Opcja AC to tak zwany assistance drogowy wraz z ubezpieczeniem od szkód niezależnych od losowych sytuacji. Assistance drogowy gwarantuje bezpieczne doprowadzenie pojazdu do bazy czy mechanika nawet w momencie, kiedy nie jest w stanie ruszyć miejsca. Ubezpieczyciel wysyła lawetę, która ma za zadanie zabrać pojazd i przetransportować go do domu czy właśnie mechanika, który naprawi szkodę i umożliwi pojazdowi dalszą podróż. Również ubezpieczenie obejmuje nieprzewidziane wypadki niezależne od kierowcy takie jak akty wandalizmu.

 

Podsumowanie

 

W dzisiejszych czasach kiedy opieszałość niektórych kierowców nie zna granic zdecydowanie się na ubezpieczenia firmowych ciężarówek jest po prostu koniecznością. Codziennie na drodze zdarzają się wypadki, a często naprawa uszkodzeń jest niezwykle droga. Dlatego warto wybrać sprawdzone i polecane ubezpieczenia dla floty pojazdów ciężarowych!

Categories Motoryzacja
umie.com.pl zobacz wiecje azubezpieczenia.pl