TOP

Raczkujący niemowlak – jak zapewnić mu bezpieczeństwo?

Dzieci rozwijają się nieprawdopodobnie szybko. Nim się obejrzysz, Twoja pociecha, która niedawno przyszła na świat, zacznie raczkować. O ile pierwsze próby pełzania wyglądają dość niewinnie, to okiełznanie raczkującej pociechy może stać się dla rodzica prawdziwym wyzwaniem. Kiedy dziecko zaczyna samodzielnie poznawać swoje najbliższe otoczenie, priorytetem powinno być dla rodzica zapewnienie mu bezpieczeństwa. Jak wyeliminować potencjalne zagrożenia czyhające na dziecko w Twoim mieszkaniu? Sprawdź!

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Chwiejący się regał może stanowić ogromne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia dziecka. Zadbaj o to, aby wszystkie niestabilne meble zostały przykręcone do ścian albo usunięte z pokoju, w którym przebywa dziecko. Niemowlę poznaje świat w dużej mierze przez dotyk, dlatego chwyta wszystko, co wpadnie w jego ręce. Zawartość szuflad będzie dla ciekawskiego malucha niedostępna, jeśli przykleisz na nich specjalne zabezpieczenia. Konieczne będzie również nałożenie ochronnych nakładek na narożniki mebli, w szczególności stołu. Pamiętaj o tym, aby nie pozostawiać na blacie gorących napojów.

Kojec

Aktywny syn czy córka uniemożliwia Ci przygotowanie obiadu albo posprzątanie domu? Nieocenioną pomocą dla każdego rodzica wkraczającego w nowy etap dziecka będzie kojec. Wykonany z miękkiego materiału kojec umożliwi Ci pozostawienie dziecka na chwilę samego w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach. Możesz mieć pewność, że Twoja pociecha pokocha swoją własną przestrzeń, w której będzie mogła bawić się ulubionymi zabawkami. Na stronie babydesigngroup.pl znajdziesz  nowoczesne kojce, które stworzą Twojemu maluchowi optymalne warunki do zabawy.

 

 

Categories Dom i Wnętrze
gazetastonoga.pl capitalareafriendsoftransit.org schuh-wetsch.org