TOP

Nowoczesne docieplanie budynków

Nowoczesne technologie, jakie wykorzystywane są w budownictwie, dają niezwykłe możliwości. Przyspieszają pracę na budowie, skracają jej czas, podnoszą oszczędności w eksploatacji domów oraz pozwalają na zwiększenie wytrzymałości budynków na różne warunki atmosferyczne.

Sposoby docieplania budynków

Coraz częściej do docieplania szczególnie fundamentów wykorzystywany jest tzw. polistyren ekstrudowany xps. Jest to pewien zamiennik dla tradycyjnego styropianu, który cechuje się podwyższoną twardością oraz mniejszą absorpcją wody niż jego styropianowy odpowiednik.

Polistyren ekstrudowany xps wytwarzany jest przez dodanie do granulatu polistyrenu substancji, które m.in. zmieniają jego odporność na wysokie temperatury, kolor oraz wiele innych parametrów.

Polistyren ekstrudowany jest niezwykle wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, a zawdzięcza to swojej strukturze, w której zamiast drobinek jak w przypadku styropianu wykorzystano pianę, która ściśle do siebie przylega i nie tworzy słabych punktów.

Czym jeszcze można docieplić budynek?

Oczywiście nadal stosuje się wełnę mineralną. Doskonale nadaje się ona do ocieplania dachów oraz przestrzeni w domach drewnianych, oraz pasywnych. Wykorzystując nowoczesną wełnę mineralną, masz pewność, że nie ulega ona zapłonowi, co miało miejsce przy przestarzałej wacie szklanej.

Ocieplając dom, warto także zadbać o jego szczelność, wykorzystując nowoczesne taśmy do izolacji ścian. Taka taśma zapewnia idealne zabezpieczenie szczelin oraz otworów wykonywanych podczas budowy.

Dużą rolę w utrzymaniu temperatury w budynku odgrywają też tzw. mostki termiczne. Są to różnego rodzaju połączenia różnych materiałów o zróżnicowanej przenikalności cieplnej. Dokładne zabezpieczenie, a jeżeli to możliwe usunięcie mostków termicznych pomoże nam w zmniejszeniu rachunków za ogrzewanie.

Czy opłaca się ocieplać budynek?

Odpowiedź jest oczywista. Dobrze docieplony budynek to kilkaset złotych miesięcznie oszczędności. Zwłaszcza w sezonie zimowym odczujemy mniejsze wydatki na energię, jaką zużywamy na ogrzanie domu. Z uwagi na ten fakt, wiele osób decyduje się na dokładne i profesjonalne docieplanie budynków m.in. z wykorzystaniem polistyrenu ekstrudowanego oraz innych materiałów świetnie zabezpieczających budynki przed niskimi, oraz wysokimi temperaturami panującymi na zewnątrz.

Categories Dom i Wnętrze