Wodospady są podziwiane przez wiele osób ze względu na swoją nieujarzmioną naturę. Wodogrzmoty Mickiewicza są odwiedzane przez licznych turystów, spragnionych kontaktu z czystą, nieokiełznaną siłą żywiołu.
Pochodzenie nazwy
Obecna nazwa została nadana im w 1891 roku, a jej pierwszy człon „Wodogrzmoty” odnosi się do huku, jaki powodują masy przepływającej tędy wody. Natomiast drugi człon upamiętnia sprowadzenie do Polski w 1990 roku prochów Adama Mickiewicza.
Położenie tatrzańskich wodospadów
Te wspaniałe wodospady znajdują się w miejscu połączenia Doliny Białki i Doliny Roztoki, przy trasie z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka.
Czym są Wodogrzmoty Mickiewicza?
Stanowią one zespół kilku kaskad utworzonych na progach skalnych potoku Roztoka, który wypływa z Doliny Pięciu Stawów. Największe z nich to Wodogrzmot Wyżni, Pośredni oraz Niżni. Szlak turystyczny prowadzi jedynie do Wodogrzmotu Pośredniego, gdzie można go podziwiać z mostku, na którym kłębią się tłumy turystów. Zimą należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ w okolicach mostu schodzą czasami lawiny.
Oficjalne udostępnienie wodospadów dla turystów nastąpiło w 1886 roku. Wcześniej nie prowadził do nich żaden szlak.
Noclegi w Tatrach
Wybierając się w góry, warto pomyśleć o miejscu, w którym będziemy spać. Idealne rozwiązanie na taką okazję można znaleźć tutaj– Bukowina Tatrzańska noclegi.