TOP

Kupujemy armaturę łazienkową

 

Urządzanie łazienki to proces wieloetapowy, podczas którego trzeba podjąć sporo decyzji. Jedną z nich jest wybór armatury łazienkowej, która jest naprawdę ważnym elementem wystroju. Armatura mocno wpływa na to, jak łazienka prezentuje się w całości. Poza tym powinna być też wygodna i funkcjonalna, tak by umycie rąk w umywalce lub korzystanie z deszczownicy było komfortowe.

Armatura Deante do łazienki

Od czego rozpocząć szukanie najlepszej armatury do łazienki? Od ustalenia przedziału cenowego adekwatnego do naszego budżetu, a także określenia, w jakim stylu powinna być utrzymana armatura. Odpowiadając sobie na te dwa konkretne pytania, zwyczajnie uda się zawęzić wybór.

Istotne jest również to, jaka armatura jest nam potrzebna. Z reguły w każdej łazience montowany jest kran przy umywalce. Poza tym potrzebna jest armatura pod prysznic, najczęściej z deszczownicą, ponieważ współcześni ludzie bardzo polubili to rozwiązanie. Dodatkowy kran może znajdować się też przy wannie. Jeżeli wanna jest wolnostojąca, potrzebna będzie też specjalna armatura do takiej wanny. To trochę droższy wydatek, co też warto uwzględnić w swoim budżecie na urządzanie łazienki.

Jaka armatura Deante do łazienki?

W zależności od tego, czy trzeba kupić 2 lub nawet 3 krany, ustala się budżet. Kolejny punkt to decyzja dotycząca konkretnego stylu, w jakim utrzymana będzie armatura. Mowa tutaj zarówno o samym designie, jak też o kolorze.

Armatura do łazienki może być klasyczna, srebrna i chromowana, może być utrzymana w kolorze czarnym, wreszcie w różnych odcieniach złota. To właśnie złota armatura jest teraz prawdziwym hitem. Decyduje się na nią wielu inwestorów. Szczotkowany kran, szczotkowana deszczownica oraz armatura do wanny wolnostojącej każdej łazience doda sznytu i blasku. To prosty sposób, dzięki któremu łazienka prezentuje się jak z projektu znanego architekta.

Kiedy wybrać złotą armaturę do łazienki?

Warto wziąć pod uwagę również ograniczenia własnej łazienki, które mogą wynikać na przykład z tego, że już dawno nie był w niej robiony większy remont. Czy do każdej łazienki można wstawić złoty kran? Zdecydowanie nie.

Chociaż złota armatura jest tak modna, nie pasuje do każdego wnętrza. W przypadku łazienek już mocno zużytych, w których położone są na przykład płytki w stylistyce sprzed wielu lat, złota armatura się nie sprawdzi. Wtedy lepiej sięgnąć po klasyczne zestawy w kolorze srebrnym, białym, czarnym. Nie będą tak bardzo kontrastować z resztą wystroju łazienki, lepiej wpiszą się w takie wnętrze.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Armatura Deante.

Categories Dom i Wnętrze